KPSS Birincisi Mülakatta Elendi! MEB Bakanı Özer: Kekeme İseniz nasıl öğretmenlik yapacaksınız?

  görünümler 47,671

Haber Global

Haber Global

10 gün önce

Henüz Abone Değilseniz, Türkiye ve Dünya'dan En Güncel Haberler İçin Haber Global'e Abone Olun: trpost.net/tools/tc-.html...

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trpost.net/tools/tc-.html...

haberglobal.com.tr/
HaberGlobal/
HaberGlobal
haberglobal

Abone Olun ► bit.ly/2FnCDeW

Haber Global Frekans Bilgileri;

Digiturk 47. Kanal
D-Smart 42. Kanal
Tivibu 46. Kanal
Kablo TV 71. Kanal (HD)
Kablo TV 910. Kanal (SD)
Turkcell TV+ 46. Kanal
Türksat 3A HD Frekans: 12685Mhz Pol:H S.Rate:27500 FEC:2/3
Türksat 4A SD Frekans: 12379Mhz Pol:V S.Rate:27500 FEC:3/4

YORUMLAR: 332
kahraman kazan
kahraman kazan 19 saatler önce
Evet konuşması bozuk, kekeme, ifade edememe sorunu olanlar kesinlikle öğretmen olmamalı. Ama bu durumlar eğitim fakültesi okumak için bir kriter olmalı. Kekemeye eğitim fakültesi bitirt sonra pardon ya sen öğretmen olamazmışsın boşuna okumuşsun de. Zamanlama hatası, bunu ölçen mülakat üniversiteye girerken olmalı.
Jonas Knife
Jonas Knife 19 saatler önce
Masa başı bir iş verilsin o zaman yada üniversiteye girmeden önce "öğretmenlik bölümü için önceliklerimiz" diye ön şartları sunsaydiniz insanlar yine kendilerine bir yol çizerler idi ona göre aksiyonlar alinirdi!
Elina Ersenoyeva
Elina Ersenoyeva 19 saatler önce
Bir öğretmen olarak şunu söylemek istiyorum. Ortaokulda iken matematik öğretmenimiz aynı zamanda sinif hocamizdi. Aktarma gücü sıfır. Matematiği yapabilir ama bizim yapmamizi saglayamiyordu. Kendi cabamla, devlet kurslarina giderek uc bes temel şey öğrendim. Liseye geçince tum konular sıfırdan baslayacak ve yeniden en iyi şekilde ogrenmeye hazırlamıştım kendimi. Fakat liseye gecince matematik dersimize giren adam(öğretmen demeye bin şahit lazım) mardin araplarindandi ve Türkçesi inanilmaz kötüydü. Hicbir sey anlayamiyordum. Maddi durum sıkıntısı yüzünden ne bi dershane ne de ozel bi destek alamadim. O adam maasini alip gecinsin diye bizim hayatimiz heba oldu ama kimse bisi demedi. Türkçe öğretmenimiz ona bir kitap verdi okusun diye. Bir yil sonra kitabi verdi 50.sayfasina kadar bile okumamis. İncecik kitap.. Allahindan bul. Senin ve senin gibilerin ne isi var ya bu mecrada?! Akil kari degil değil değil!... Hakkimi haram ediyorum asla helal degil kazandigi. Bu ulkede hadi mulakati gectin hic mi bir müfettiş su konusmani duzelt demedi, hic mi bi meslektasin seni uyarmadi?! Bilgi aktarimini birak daha Türkçe konusamiyor yaa! Çıldıracağım!!
Tarık Güler
Tarık Güler 19 saatler önce
Türkiyede eğitimin problemlerinden biride öğretmenler aynı standartlarda bilgili değil. Fef mezunları eğitim fakültesindekilerden daha bilgili oluyor. Çünkü adamlar bilim adamı olarak yetişiyor. Ben Ankara Üniversitesi Tarih bölümüna 4. sınıfta bırakmıştım. Fakat bizdeki Tarih eğitimi Tarih öğretmenliklerinden çok daha ağır ve ayrıntılıydı.
Davut aslı Çekiç
Davut aslı Çekiç 19 saatler önce
Ya tamam da sayın bakanım, kekeme ola bilir.. Egerki sınavı geçmiş ise, öğretmenlik çatısı altında.. Masa başı bir verilirdi..
asi asii
asi asii 16 saatler önce
O zaman kekeme olanlar öğretmen olamaz deseydinizde boş yere emek vermeseydi.Bir öğretmen olarak çok üzüldüm arkadaşıma
Halime YILDIZ
Halime YILDIZ 19 saatler önce
Belki Mülakatı eleştiriyoruz ama insan olarak yaşadıklarımızı düşününce gayet mantıklı ve yerinde oldugunu düşünüyorum. Ben de bir öğretmen olarak; eğer sınıfta kuru gürültü ders anlatacaksam ve öğrenci verdiğim konuyu soruya transfer edemeyecekse, sadece maaşımı alırım ister öğrensin ister öğrenmesin kafasıyla derslere girecekse o kişiler hiçte görevde olmasın. Bende bir öğretmenim, İlkokul günlerimi hatırlıyorum ve öğretmenimden utanıyorum. Dersi anlatıp geçerdi, sinifa olan Hakaretleri yenilir yutulur cinsten değildi. Mülakatlar da Sadece alan,eğitim bilgisi olculmemeli aksine ahlaki duyusal davranışların da degerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
ergün bülten
ergün bülten 19 saatler önce
Sadece millieğitimde değil kppssnin her alanında torpil gırla. Ben yıllarca kppssye girdim hep barajı aşmama rağmen bir kez bile mülakata çağrılmadım. Benim arkadaşlarım 65 beşle memur oldular.
Charles Talleyrand
Charles Talleyrand 7 saatler önce
Eger bu açıklamada samimiyet varsa gercekten mesele buysa gayet yerinde bir karar. Kekemelik bir yana aktarma kabiliyeti olmayan insanlar ögretmen olmamali. Maalesef bunun acisini geçmiş kuşak olarak çok çektik. Matematigi özel ders alarak halletmek zorunda kaldım.
Asia
Asia 19 saatler önce
Derece yapıp mülakatta elenen ogretmenlerin videolarını görüyoruz. Gayet akıci konusup anlattılar dertlerini kekeme falan deildiler. Nitelik derken rastegele sorulmus 3 soruyla mı nitelik olçülüyir. 1.olmus kisi gayet güzel konusuyor gercekten neyden elendi bu insanlar ??
GKHN GKHN
GKHN GKHN 12 saatler önce
Kekeme diye eliyor olabilirsiniz. Utanmadan bunun açıklamasınıda yapıyor olabilirsin. Bir öğretmen olarak emin olduğum konu, elenen öğretmenin eğitim ile ilgili bildiklerinin senden daha çok olmasıdır. Ama malum devir değişik.
Matra Suah
Matra Suah 19 saatler önce
Memuriyeti alıncaya kadar insanlar kendilerini paralıyor ama memuriyeti aldıktan sonra maşallah yeniçeri ocağının askerleri gibi hak gördükleri maaşlarını alıp köşeye çekiliyorlar. Öğretmenlerin velilerle iletişimi yok denecek kadar az. Memurdan öğretmen, öğretmenden de memur olmaz. Gerçekten mesleki tatmin için öğretmen olmak isteyen gençler dururken kpss başarısı gösterdiği ve siyasi referansı olduğu için öğretmen olanlar yüzünden eğitim sismimiz günden güne çöküyor. Şu andaki notların hepsi şişirme notlar. İddia ediyoru en az 20 puan öğrenci norları şişiriliyor. Bu ülkeye geleceği parlak gençler yetiştirmenin heycanını duyan öğretmenler gerekiyor. Malesef öğretmenlik yeniçeri ocağı gibi girenin avanta maaşını aldığı müesseseye dönmüş durumda.
Serkan Temiz
Serkan Temiz 19 saatler önce
Bir öğretmen olarak sayın bakana şunu da sormak lazım. Mülakat komisyonunda tüm soruları cevapladığı halde, mülakat komisyonunda "mülakatınız çok iyi geçti. Zaten atama kontenjanı içindeymişsiniz. Hayırlı olsun." denilen kişiler neden elendi?
Sebahattin Küçük
Sebahattin Küçük 19 saatler önce
Sakarya büyükşehir HIZIR tepe alt yolunda bir Köprü yapmaya çalıştı 6 tane mühendis değiştirler.Köprüyü yapan mühendisler ölçüm hatası yapıyor ve yapılan bir kısım yıkılıp tekrar yapılıyor.Mulakat ve nitelik orda arayacaksınız .Sakarya da Arifiye de dalçık bir köprü yapmışlar ,Hangi gerizekalı yapmış görseniz şok olursunuz.Sadece Otomobil geçiyor oda hızlı girerse direksiyon hakimiyetini kaybedip kaza yapma şansı yüksek.MÜLAKATA GÜVENMİYORUM HALKA AÇIK TV DE OLSUN.DEVLET KURUMLARI KİMSENİN AİLE ÇAY BAHÇESİ DEĞİL.
furkan güler
furkan güler 19 saatler önce
Öğretmen okuluna kabul etmeden önce sağlık raporu ve mülakat yapın o zaman insanlar 4 yıl boşuna mı okuyo neden alıyosunuz bölümlere ha şunuda ekleyeyim benim öğretmenlik yapıp yapmayacağıma sadece ders notlarım ve kpss puanım karar verir ordaki oturan iki tane beni hiç ama hiç ilgilendirmeyen adamların benim hayatıma yön vermek ne hakkı ne de haddidir o insanlar kim oluyoda benim öğretmen olup olamayacağıma karar veriyo o zaman kpss ye hiç çalışmayalım oturalım mülakata çalışalım
melankoli ,
melankoli , 19 saatler önce
Eee sayın meb sen kalkıp kişileri yeteneklerine ve becerilerine göre mesleklerine yönlendirmessen olacağı bu. Sen test başarısını baz alırsan
SERKAN UĞURLU
SERKAN UĞURLU 19 saatler önce
Bravo eğitim bakanım helal olsun vallahi şaşırtmadınız 👏👏👏👏👏
Alp Karaoglu
Alp Karaoglu 14 saatler önce
Allahın yarattığını sınıyosun sayın ögretmen özer
Hatice Zorbilmez
Hatice Zorbilmez 4 saatler önce
Bu benim yıllar önce üniversite okurken aklıma gelmişti o zaman bölümün tercihinde onu belirtin ..kpss tamamen sallamasyon bir sistem oldu artık giren giriyor kalan kalıyor ....mülâkat açıktan alim oldu ...yetişmek o kadar zor ki bir yerlere beş parasız öğrenci halimizle
Yalnız”
Yalnız” 16 saatler önce
Kekemeyim.Üniversiteye almasaydın alırken şart şurt yok. Derslerde ki sunumlar, 3 ayrı stajdan geç.Sınava da para yatır gir ama kekemesin yallah
CHINA'S ARTIFICIAL SUN
15:20
Barış Özcan
görünümler 2,1 Mn
İbrahim Selim ile Bu Gece #96 Aytaç Şaşmaz, Lara Çayan
1:18:16
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
görünümler 212 B
Kardeşime Çin'den Hediyeler! Toplu Paket Açılışı
16:40
Türkiye'nin İlk Cep Uydusu Uzaya Fırlatıldı
11:39
Su ve Ateş - Tek Parça Film (Yerli Film)
1:48:59
Avşar Film
görünümler 13 Mn
Лео Бокерия. Мифы о сердце: валокордин, холестерин и дистония
52:00
Просто о сложном с Софико Шеварднадзе
görünümler 1,9 Mn
Apartment renovation. 1 year in 60 minutes. I do everything myself.
1:10:44
Павел Сидорик. Ремонт и Отделка
görünümler 15 Mn
İbrahim Selim ile Bu Gece #96 Aytaç Şaşmaz, Lara Çayan
1:18:16
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
görünümler 212 B